Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

РЕКОМЕНДАЦІЇ З РЕАБІЛІТАЦІЇ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ЗЕМЕЛЬ І ВІДРОДЖЕННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Рекомендації з реабілітації радіоактивно забруднених земель і відродження агропромислового виробництва на радіоактивно забруднених територіях / Г.М. Чоботько, М.Д. Кучма, В.П. Ландін, Л.А. Райчук, І.К. Швиденко, М.Ю. Тараріко, М.С. Уманський, О.Р. Тетерук, В.Л. Соломко, М.Ф.Комінар, С.В. Лябах. — К.: ДІА, 2020. — 48 с.

У методичних рекомендаціях подано класифікацію агроландшафтів за виносом радіонуклідів з продукцією та відповідне зонування території Українського Полісся, оцінку ступеня радіоактивного забруднення продуктів харчування залежно від типу екосистем, ґрунтових та лісорослинних (у випадку лісових масивів) умов, виду, сорту рослин та застосованих агрозаходів, а також прогноз розвитку формування радіоекологічної ситуації Українського Полісся шляхом математичного моделювання. Представлена інформація дає можливість формувати і реалізовувати різні моделі аграрного виробництва в залежності від фінансових ресурсів, умов кредитування, та можливості інвестицій у створення інфраструктури та державної підтримки ресурсо- та енергозберігаючих перспективних моделей виробництва в умовах зони Полісся.
Наведені в рекомендаціях дані можуть бути використані підприємствами агропромислового комплексу та органами місцевого управління радіоактивно забруднених регіонів для прийняття рішень, а також науковцями у подальших дослідженнях.

Позначки: