Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Зустріч академіка Бойка А.Л. зі студентами та викладачами ЖНАЕУ

7 жовтня 2015 року в актовій залі університету відбулася зустріч студентів та науково-педагогічних працівників університету з відомим вірусологом, екологом, біотехнологом, доктором біологічних наук, професором, академіком НААН Бойком Анатолієм Леонідовичем.

7 жовтня 2015 року в актовій залі університету відбулася зустріч студентів та науково-педагогічних працівників університету з відомим вірусологом, екологом, біотехнологом, доктором біологічних наук, професором, академіком НААН Бойком Анатолієм Леонідовичем.

Академік Бойко А.Л. – випускник Житомирського сільськогосподарського інституту. Протягом 1978-2004 рр. був завідувачем кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1997 р. – експерт Європейської комісії (Брюссель). Виступав науковим консультантом та читав лекції з питань вірусології, екології та біотехнології в наукових центрах і університетах Росії, Угорщини, Польщі, В’єтнаму, США, Словаччини, Голландії та ін.

А. Л. Бойко – фундатор вітчизняної школи вірусологів нового покоління. Учений сформулював концептуальні основи поведінки вірусів у біологічних об’єктах у разі дії на них радіації та геліокосмофізичних факторів. Ним виявлено нові віруси та їхні штами, які мають поширення в регіонах радіаційного навантаження. Здобутком ученого, його учнів є створення новітніх технологій оздоровлення від вірусів понад 500 сортів, клонів рослин, які впроваджено в АПК України. Безпосередньо ним отримано та проведено аналіз 3650 електронографій вірусів і клітин рослин, ссавців, бактерій, віроїдів.

А. Л. Бойко збагатив світову науку працями першочергового значення, самостійно й у співавторстві опублікував понад 480 наукових праць, з-поміж них 7 книг монографічного спрямування, 4 посібники, 1 підручник, десятки брошур — рекомендацій для виробництва, має 16 сучасних винаходів — патентів, авторських свідоцтв, зареєстрованих сортів рослин. Підготував 26 кандидатів та 5 докторів наук. Серед його учнів сотні спеціалістів і магістрів.

У 2005 р. за цикл наукових праць «Моніторинг вірусних інфекцій: діагностика, профілактика» йому було присуджено Державну Премію України в галузі науки і техніки та Премію ім. академіка Д.К. Заболотного НАН України, а в 2004 р. удостоєно почесного звання заслужений діяч науки і техніки України та ордена князя Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки Академії наук вищої школи України. У 2010 р. він став лауреатом Премії НААН, має зарубіжні дипломи, сертифікати.