Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Всеукраїнська науково-практична конференція «ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОСЛИННИЦТВІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

10 серпня 2022 р. на Сквирській дослідній станції органічного виробництва ІАП НААН була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОСЛИННИЦТВІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ».

На конференції було представлено результати наукових досліджень з питань екологічно безпечних технологій вирощування сільськогосподарських культур, отримання якісної і безпечної сільськогосподарської продукції, застосування нових засобів захисту рослин, добрив та біопрепаратів, використання новітньої техніки в рослинництві, запровадження новітніх технологічних прийомів, тощо.

Під час офіційного відкриття конференції Юрій ТЕРНОВИЙ подякував усім учасникам за активну участь та зацікавленість проблематикою конференції у нелегкий для України період. У своєму виступі він зазначив, що наукова конференція – це гарна платформа для розвитку цікавих і цінних наукових ідей, обміну досвідом, а наукові дискусії дадуть змогу згенерувати нові ідеї для вирішення актуальних екологічних проблем нашої країни в умовах воєнного стану.

Євгенія ТКАЧ доповіла про сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур і застосування нових біопрепаратів, стимуляторів росту та пестицидів для отримання якісної продукції. З результатами випробувань нових препаратів та добрив було ознайомлено на польових дослідах Сквирської дослідної станції органічного виробництва.

Ірина БЕЗНОСКО у своїй доповіді зосередила увагу учасників конференції на такому важливому аспекті в технологіях вирощування сільськогосподарських культур як їх захист від фітопатогенних мікроорганізмів.

Юрій КРАВЧУК акцентував увагу на застосуванні біологічних препаратів як важливого елементу екологічно безпечного землеробства, що компенсують дефіцит природних мікроорганізмів у рослині та ґрунті втрачених унаслідок надмірного хімічного навантаження в агроценозах.

 

Алла ЛЕВІШКО доповіла про ефективність використання біопрепарату Хатаке (Hatake) на посівах кукурудзи, що забезпечує покращення росту та розвитку культури, підвищує врожайність та якісні показники зерна.

Єва ТЕРНОВА повідомила про ефективність застосування препаратів на основі водоростей Ascophyllum nodosum для обробки насіння соняшнику, що дає можливість отримати високі врожаї з якісними показниками насіння культури.

Ірина ГУМЕНЮК розповіла про новий  штам бактерій  Bacillus thuringiensis, який проявив високу активність проти личинок колорадського жука та у подальшому може бути використаний для створення біопрепарату.

Ірина МОСІЙЧУК доповіла результати своїх досліджень і зазначила, що біопрепарати Оракул мультикомплекс та Вимпел 2 покращують ріст і розвиток рослин та підвищують їх урожайність, оскільки зазначені препарати здатні захистити рослини від збудників хвороб шляхом посилення імунітету, стимуляції природної здатності рослини чинити опір хворобам.