Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ МІНІСТЕРСТВА ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ, У ЯКОМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКИ ІНСТИТУТУ АГРОЕКОЛОГІЇ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НААН

08 вересня 2022 р. у засіданні Громадської ради Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (затверджений формат офлайн/онлайн) від Інституту агроекології і природокористування НААН прийняли участь:

 завідувач відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання доктор біологічних наук, професор Василь Коніщук;

 завідувач відділу агроекології і біобезпеки, кандидат економічних наук Олександр Боцула.

 

Основними питаннями які виносились на порядок денний були наступні:

  • Про основні виклики та діяльність Мінідовкілля що спрямована на збереження природних комплексів та об’єктів, які мають охоронний статус в умовах воєнного стану.
  • Про проекти міжнародної технічної підтримки по підтримці природнозаповідних територій в Україні.
  • Про призначення на посади керівників НПП в умовах воєнного стану. Розгляд заяви на адресу ГР Міндовкілля від Профкому Карпатського НПП.
  • Про плани реформувати систему управління лісовим господарством, зокрема державними лісгоспами.
  • Про проблемні питання пов’язані з ідентифікацією і розрахунків збитків пов’язаних з наслідками військових дій рф, спричинених повномасштабним вторгненням країною-агресором на територію України.
  • Про зміни до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
  • По першому та другому питаннях доповідав Руслан Гречаник, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Едуард Арустамян, директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міндовкілля які представили схематично структуру проєкту по підтримці природно-заповідних територій в Україні.
  • По четвертому питанню Олександр Краснолуцькій, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України виступив з доповіддю про реформування лісового господарства України. 158 лісогосподарських підприємств зливаються в єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України». У подальшому структура «Лісів України» має складатись з трьох рівнів: місцеві філії, регіональні офіси, центральний офіс. Нове підприємство сконцентрується на плануванні, координації та контролі якості робіт. Для виконання робіт на конкурсній основі будуть залучатись зовнішні підрядники. Другий напрям реформи: замість 24 обласних управлінь Держлісагентства утворюються 9 регіональних управлінь лісового та мисливського господарства. Нові регіональні управління сформовані у відповідності до лісорослинних зон, кількості лісокористувачів та площі лісів. Таким чином, в Україні, як і у більшості європейських країн, формується модель з двома незалежними вертикалями управління лісами. ДП «Ліси України» господарює, регіональні управління агентства впроваджують державну політику і контролюють діяльність лісокористувачів – як державних, так і всіх інших. Центральний офіс Держлісагентства координує взаємодію обидвох вертикалей управління. Адже під час трансформації системи дуже важливо зберігати її керованість.
  • Анатолій Гацко, Державна екологічна інспекція у Луганській області представив схематичну доповідь по збиткам за 6 місяців широкомасштабного російського вторгнення в Україну, та основні інструментарії вирішення наслідків цих руйнувань.
  • С. Берзіна, О. Картавцев, ГР Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України доповіли про зміни до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

Щира вдячність голові громадської ради Світлані Берзіній, спікерам, колегам, секретарю громадської ради за участь і підготовку засідання.