Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Вебінар FEMS з мікробіології та екології щодо стратегій життєдіяльності мікроорганізмів

Дата: 17 Листопада, Четвер (2022)
Час: 15.00 – 16.30

Відділом агроекології і біобезпеки (фахівці-мікробіологи Алла ЛЕВІШКО, Олена ДЕМ’ЯНЮК, Ірина ГУМЕНЮК) було взято участь  у вебінарі FEMS з мікробіології та екології щодо стратегій життєдіяльності мікроорганізмів. Це був другий захід FEMS з серії розроблених вебінарів для обговорення ключових досліджень, опублікованих у портфоліо журналів FEMS. Саме такий науковий формат дозволяє перенести певні переваги наукових конференцій до вашого дому. Дані вебінари є дуже цінним ресурсом для мікробіологів з України, які в даний час не можуть відвідувати конференції особисто через широкомасштабну війну.

Голова вебінару: Max Häggblom, головний редактор FEMS Microbiology Ecology

Доповідач 1: Damien R Finn, Thünen Institut für Biodiversität, Johann Heinrich von Thünen Institut (Німеччина) – автор: Functional trait relationships demonstrate life
strategies in terrestrial prokaryotes (Взаємозв’язки функціональних ознак демонструють життєві  стратегії у наземних прокаріотів), FEMS Microbiology Ecology, 97(5), 2021.

Доповідач 2: Nathalie Amacker, Ecology and Biodiversity group, Institute of Environmental Biology, University of Utrecht (Нідерланди) – автор: Protist feeding patterns and growth rate are related to their predatory impacts on soil bacterial communities (Характер харчування та швидкість росту протистів, що пов’язані з їх хижацьким впливом на ґрунтові бактеріальні угруповання), FEMS Microbiology Ecology, 98(6), 2022.

Доповідач 3: Erik S. Wright, Department of Biomedical Informatics, University of Pittsburgh (США) – автор: Multi-stable bacterial communities exhibit extreme sensitivity
to initial conditions (Мультистабільні бактеріальні спільноти проявляють надзвичайну чутливість до вихідних умов), FEMS Microbiology Ecology, 97(6), 2021.

  • Ця серія вебінарів є частиною прагнення створити об’єднану спільноту мікробіологів, які співпрацюють, незалежно від того, що може принести наш сучасний світ.
  • Вона сприяє обміну досвідом, знаннями, результатами досліджень та найкращими практиками, а також прослуховування вчених, які здійснюють ключові дослідження та представляють їх в журналах FEMS.
  • Цей вебінар заглибив нас у складну тему життєвих стратегій мікроорганізмів. Мікробні угруповання дуже різняться, оскільки мікроби займають дуже різні ніші. Функціональні та фізіологічні оз наки є основними факторами диференціації ніш, в той час як моделі харчування еукаріотичних хижаків також відіграють важливу роль у формуванні мікробіоти ґрунту. Тим не менш, мікробні спільноти можуть мати кардинально різний склад навіть у схожих середовищах.