Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Урочиста Вчена рада присвячена Дню Вишиванки та Дню науки в Україні

16 травня 2024 року в Інституті агроекології і природокористування НААН відбувалася Урочиста Вчена рада, яка присвячена Дню Вишиванки та Дню науки в Україні.

Урочисте засідання розпочала Директор Інституту агроекології і природокористування НААН – Дребот Оксана Іванівна з привітання до всіх співробітників, науковців, аспірантів.

Сьогодні в Україні святкують – День вишиванки. Історія цього свята дуже цікава. День вишиванки з’явився з ініціативи студентки Чернівецького університету ім. Федьковича Лесі Воронюк у 2006 році. Вона запропонувала прийти на заняття у вишиванках. Спершу до акції приєдналося кілька десятків студентів. Потім у вишитому одязі почали приходити викладачі, а свято стало відомим у місті.

Поступово День вишиванки став поширюватися по всій Україні. Дата свята спеціально призначена на будній день, щоб наголосити, що вишиванка може бути звичайним повсякденним предметом, а не лише святковим одягом.

День вишиванки 2024 року пройде за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру та виховує любов до національних символів. Українська вишиванка – національна святиня, що символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.

 

 

Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу, засвідчить, що ми є могутнім непереможним народом.

 

Кожного року третьої травневої суботи Україна відзначає професійне свято наукових працівників – День науки в Україні. Метою якого є подяка науковим співробітникам за їхню старанну працю, посилення ініціативи вчених та наукових установ, наголошення на важливості наукової діяльності для країни, вшанування досягнень українських вчених.

Науковці країни наразі не мають повної змоги займатися науковою діяльністю у тому ж обсязі, що і в довоєнний час. Водночас держава має розуміти важливість наукових досліджень, адже відновити економіку країни без якісної науки буде неможливо. Наука та інновації відіграють величезну роль у період війни за незалежність нашої держави і будуть необхідними у відродженні України.

 

Щиро вітаємо спілчан-науковців та всіх співробітників Інституту з професійним святом – Днем науки!

Бажаємо усім вченим, молодим науковцям міцного здоров’я, підтримки, наснаги, невтомності у пошуку та примноження результатів інновацій. Нових вам відкриттів та звершень для вільної України!

 

Досягнення співробітників Інституту були відзначені різними нагородами. Почесною грамотою Національної академії аграрних наук за значний науковий доробок, особистий внесок у розвиток аграрної науки, високий професіоналізм і самовіддану працю нагороджено провідного співробітника відділу радіоекології і дистанційного зондування ландшафтів, доктора біологічних наук, професора – Чоботько Григорія Михайловича.

 

 

Подяками Державного підприємства «Ліси України» за вагомий внесок у розвиток лісової галузі, збереження та відтворення екосистем, раціонального використання лісових ресурсів нагороджено кандидата економічних наук, завідувача відділу агроекології і біобезпеки Боцулу Олександра Івановича, головного фахівця відділу лісових екосистем і агролісомеліорації Дутку Михайла Михайловича, доктора біологічних наук, професора, завідувача відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання Коніщука Василя Васильовича.

 

 

 

Почесними грамотами, грамотами та подяками Інституту відзначено науковців установи. Також в цей день було вручено диплом старшого дослідника кандидату біологічних наук Безноско Ірині Володимирівні.