Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Участь професора Коніщука Василя Васильовича у Міжнародній конференції «United for Justice. United for Nature»

Професор Василь Коніщук, завідувач відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання ІАП НААН взяв участь у Міжнародній конференції високого рівня «United for Justice. United for Nature» (Kyiv, Ukraine, 20-21/10/2023). Форум було організовано Офісом Президента України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Участь взяли Прем’єр-Міністр України, Генпрокурор України, Міністр Міндовкіля, Керівник Офісом Президента України та ін.

Україна запропонувала світові єдині для всіх інструменти оцінки збитків довкіллю та притягнення агресорів до відповідальності. Проєкт Міжнародної довкіллєвої декларації було презентовано у межах Форуму «United for Justice. United for Nature».

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час Форуму «United for Justice. United for Nature» презентував проєкт Міжнародної довкіллєвої декларації. Зазначимо, що у форумі взяли участь феноменальна кількість Міністрів довкілля – Німеччини, Чехії, Болгарії, Румунії, Молдови, Литви.

Крім того, напрацювання Платформи дозволять включити всі злочини росії проти довкілля до Міжнародного реєстру збитків, який започаткований у Рейк’явіку.

Розраховуємо, що багато наших партнерів приєднаються до документа. Перші відповіді очікуємо вже на конференції СОР28 у грудні.

Приєднуйтеся до цієї декларації заради unity and justice for environmental.

Текст проєкту Міжнародної довкіллєвої декларації: https://bit.ly/3tA080y

Україна має зробити все можливе, щоб притягти до відповідальності росію за вчинений екоцид в Україні. Це питання обговорили спікери першої пленарної сесії «Російський екоцид в Україні. Небезпека для всього світу» на Міжнародній конференції високого рівня «United for Justice. United for Nature». Спікери: Маргот Вальстрем (колишня міністерка закордонних справ Швеції), Вірґініюс Сінкевічус (Комісар Європейського Союзу з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства), Гайді Гаутала (віце-президентка Європейського парламенту), Мері Робінсон, (очільниця групи світових лідерів The Elders), Лоуренс Тубіана (генеральна директорка Європейського кліматичного фонду), Ребекка ле Муан (член парламенту Швеції).

Завдяки чому екоцид має стати кримінальним злочином у всіх законодавствах, дивіться у відео першої пленарної сесії – https://bit.ly/494v21C

 

Більше інформації на сайті

Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

mepr.gov.ua