Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Співробітники Інституту агроекології і природокористування НААН взяли участ у засіданні Громадської ради Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

7 липня 2022 р. у засіданні Громадської ради Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (затверджений формат офлайн/онлайн) від Інституту агроекології і природокористування НААН прийняли участь:

 • завідувач відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання доктор біологічних наук, професор Василь Коніщук,
 • завідувач відділу агроекології і біобезпеки, кандидат економічних наук Олександр Боцула.

Порядок денний охоплював ключові питання державної екологічної політики, які були презентовані Міністром Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Руслан Стрілець) і головою «ЕкоКомітету» Верховної Ради України (Олег Бондаренко).

Порядок денний:

 1. Про основні стратегічні цілі та завдання державної екологічної політики в умовах воєнного часу. Роль громадянського суспільства та взаємодія громадської ради з Міністерством і органів влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів:

Руслан Стрілець, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України;

Олег Бондаренко, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.

 1. Про роль громадянського суспільства на шляху до членства у ЄС та реалізацію Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні:

Грегорі Цуріс, керівник напряму «Зелений курс», Представництво ЄС в Україні;

Анна Лєонтьєва, відділ сприяння розвитку громадянського суспільства та взаємодією з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

 1. Про систему державного контролю в умовах воєнного стану та роботу Оперативного Штабу Держекоінспекції:

Олена Криворучкіна, народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування;

Ігор Зубович, в.о. голови Державної екологічної інспекції України.

 1. Спілкування з виступаючими у форматі «запитання – відповіді».
 2. Про екологічну безпеку, зелений перехід і відновлення економіки в контексті Плану відновлення України:

Руслан Гречаник, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

 1. Про «дорожню карту» подальшого реформування системи управління відходами:

Євгеній Федоренко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

 1. Про плани роботи на 2022 рік і діяльність громадської ради в умовах воєнного стану

Світлана Берзіна, голова громадської ради при Міндовкілля.

 1. Різне.

Обговорили виклики, дії, плани і роль громадянського суспільства та подальшу взаємодію з радою та її Комітетами по різним напрямам, що є дзеркальними до основних напрямів діяльності Міністерства.

Gregory Tsouris, керівник напряму «Зелений курс», European Union in Ukraine розповів про основні виклики, завдання і підтримку України у статусі кандидата у члени ЄС по сектору «Довкілля» та щодо зеленої трансформації і відновлення.

Роль громадянського суспільства на шляху до членства у ЄС та громадських рад у реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні були окреслені у доповіді Анни Леонтьєвої – представниці Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінет Міністрів України.

Результати роботи Оперативного Штабу (Державна екологічна інспекція України) та подальші кроки реформування системи державного природоохоронного контролю в умовах воєнного стану презентували Олена Криворучкина (заступник голови ЕкоКомітету Верховної Ради України) і т.в.о. голови Держекоінспекції – Ігор Зубович.

 

Проєкт плану відновлення України презентували представники робочих груп «Екологічна безпека» – перший заступник Міністра – Руслан Гречаник та «Економічне відновлення» – член команди підтримки реформ Мінекономіки – Олексій Бахтинов.

Наступні кроки подальшого реформування системи управління відходами після прийняття Закону України «Про управління відходами» обговорили разом з Олегом Бондаренком і заступником Міністра Євгенієм Федоренком.

Члени і експерти громадської ради приймали активну участь в обговоренні кожного з питань порядку денного.

За результатами засідання були напрацьовані та обговорені:

 • рекомендації екологічних збитків лісових екосистем і об’єктів, територій природно-заповідного фонду (зміст та напрями продовжено для вивчення і обґрунтування);
 • заходи по ефективній взаємодії між громадською радою, її комітетами та Міністерством, #ЕкоКомітетом та іншими органами державної влади;
 • коригувальні дії до плану роботи на 2022 рік і діяльність громадської ради в умовах воєнного стану.

Підтримано рішення про неприпустимість і недоречність об’єднання Міндовкілля і Міненерго України!!!

Питання створення державного підприємства «Ліси України» ще обговорюється, проте вже є пропозиції щодо передачі лісових масивів із землекористування Міністерства оборони України та лісів агросфери (у т.ч. лісосмуг) до єдиного органу управління.

Підтримано на рівні порозумінь із Міністерством перспективу на майбутнє створення Державного агентства охорони природи та екомережі України (включно із менеджментом об’єктами і територіями природно-заповідного фонду, Смарагдової мережі, Рамсарських водно-болотних угідь, напрямів із охорони флори і фауни, тощо).

Пріоритетом нині є європейська інтеграційна політика, зокрема програма LIFE, зелена угода із ЄС, упровадження проєктів із конференції в Лугано (Швейцарія), а також, саме головне – відновлення України після воєнного стану за критеріями і взірцями екобезпеки ЄС.

Щира вдячність голові громадської ради Світлані Берзіній, спікерам, колегам, секретарю громадської ради за участь і підготовку засідання.