Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Співробітники Інституту агроекології і природокористування НААН виконували дослідження на території Черемського природного заповідника

Інститут агроекології і природокористування НААН виконує дослідження на території Черемського природного заповідника (Волинська область) згідно договору про науково-творчу співпрацю між установами з 2011 року. Опубліковані наукові праці, співробітники приймали участь у підготовці проекту організації території та охорони природних комплексів заповідника, надавали матеріали до щорічної програми «Літопис природи».

У серпні 2022 року завідувач відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання ІАП НААН, доктор біологічних наук, професор Коніщук Василь Васильович провів експедиційні, польові обстеження екосозологічно цінних урочищ Бугаєва Гора, Кухів Груд, Черемське болото (водно-болотне угіддя міжнародного значення Рамсарського переліку) тощо. Оцінено сучасний стан рідкісних, занесених до Червоної книги України видів флори, з’ясовано тенденцію змін гідрорежиму, відібрано проби води для фізико-хімічного аналізу. Опубліковано інтерв’ю у «Волинській газеті».

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю із Черемським природним заповідником. Щиро вдячні за підтримку та взаєморозуміння директору Володимиру Васильовичу Мирці. Продовжуємо фоновий моніторинг екосистем за змін клімату, готуємо пропозиції щодо оптимізації природоохоронних заходів для збереження біорізноманіття Західного Полісся в умовах воєнного стану.