Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

День поля “Лікарські та ефіроолійні культури: якість, сортовий склад та технології вирощування»

8 липня 2021 р. у Дослідній станції Лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН відбувся День поля «Лікарські та ефіроолійні культури: якість, сортовий склад та технології вирощування».

Почесними гостями на дні поля були: Дребот О.І., доктор економічних наук, професор, академік НААН, директор Інституту агроекології і природокористування НААН; міський голова м. Лубни Грицаєнко О.П.; Менеджер з управління проектами, Корпорація «Артеріум» Спасібо О.С.; науковий співробітник Китайсько-Українського науково-дослідного інституту “Наук про життя” (Китай) Середа О.В. директор ТОВ “Елпіс Україна” Дроздов Олег,

День поля відкрив директор Дослідної станції Лікарських рослин ІАП НААН кандидат сільськогосподарських наук Устименко Олексій Васильович Побажав успіхів та плідної роботи всім учасникам Дня поля «Лікарські та ефіроолійні культури: якість, сортовий склад та технології вирощування».

Із вітальним словом до учасників заходу звернулась директор Інституту агроекології і природокористування НААН доктор економічних наук, професор, академік НААН Дребот О.І.;   Наголосила, що всебічна підтримка та поглиблене вивчення потенціалу нових видів ефіроолійних та лікарських рослин, їх біорізноманіття та технологій вирощування дасть можливість розвивати таку перспективну нішу в Україні, як вирощування лікарської сировини з врахуванням енерго- і ресурсозбереження та отримання екологічно безпечної продукції європейських і світових стандартів.Міський голова м. Лубни Грицаєнко О.П.;Менеджер з управління проектами, Корпорація «Артеріум» Спасібо Олена СергіївнаДіяльність і наукові здобутки колективу Дослідної станції Лікарських рослин ІАП НААН було відмічено Почесними грамотами ІАП НААН, дипломами про присвоєння почесного звання почесний доктор з екології, диплом про присвоєння почесного звання заслужений захисник природи.На проведені Дні поля були представлені доповіді за науковими напрямами: «Лікарська рослинна сировина: шляхи усунення негативних впливів на неї в процесі вирощування, збирання та післязбиральної доробки» Глущенко Л.А., заступниця директора з наукової роботи Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН, кандидат біолог. наук.«Повіт Паньань – скарбниця природних ресурсів китайської медицини» Середа О.В., науковий співробітник Китайсько-Українського науково-дослідного інституту “Наук про життя”, КНР

«Особливості технологій вирощування лікарських і ефіроолійних культур»Приведенюк Н.В., завідувач відділу технології вирощування лікарських рослин Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН, кандидат с.-г. наук.

«Колекція генофонду Дослідної станції лікарських рослин та її значення для лікарського рослинництва» (ознайомлення з колекцією ботанічного розсаднику)

«Сучасний стан сортового ресурсу лікарських і ефіроолійних культур та напрями їх використання» (відвідання полігону сортового ресурсу лікарських рослин селекції ДСЛР) Куценко Н.І., завідувачка відділу селекції та насінництва Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН, кандидат с.-г. наук.Після урочистостей, учасники мали змогу ознайомитися з колекцією ботанічного розсаднику, відвідали полігон сортового ресурсу лікарських рослин Дослідної станції Лікарських рослин ІАП НААН.