тел. +38 (044) 526-92-21 | e-mail: agroecologynaan@gmail.com

Останнім часом, особливо перед черговими виборами, прискорено форсується тема «ринку землі», нав’язуючи суспільству думку (зокрема на Всеукраїнському земельному форумі та через пресу), що існуючі страхи власників землі вже розвіяні, оскільки «Концепція впровадження ринку землі», яка передбачає необхідність втілення чотирьох законодавчих блоків, обговорена з представниками МВФ, Світового банку, і була представлена громадянам-власникам паїв та аграріям, знайшовши серед них загальну підтримку. При цьому, стверджується про необхідність якнайшвидшого впровадження, пропонованого ― ними ж, ринку землі, тому що це, начебто, узгоджено з основними, на їхню думку, учасниками реформування земельних відносин.

Нажаль, серед таких «учасників» відсутні справжні власники «землі та її природних ресурсів» — усі громадяни України, як цього вимагає ст. 13 Конституції України. В «Концепції впровадження ринку землі», також, нічого не говорилося про першочергову необхідність введення здійснюваної в Україні дотепер земельної реформи в чинне конституційне поле і про невідкладну необхідність врегулювання інших наявних проблем…

Щоб просвітити українців як виборців ― у цій царині, газета «Дзеркало тижня» (13-19 липня 2019 року) надрукувала статтю доктора економічних наук, в.о. завідувача відділу економіки природокористування в агросфері Інституту агроекології і природокористування НААН, ст. наук. співробітника, віце-президента ВГО «Асоціація агроекологів України» ― Коваліва Олександера Івановича «Партій багато, земля одна».