Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Круглий стіл «Сучасні проблеми та перспективи використання ресурсного потенціалу Західного Полісся».

world-conference-concept18.06.2014 р. у м. Рівне (Будинок Вчених) з ініціативи Поліського центру агроекології і природокористування та адаптації аграрного виробництва до змін клімату Інституту агроекології і природокористування НААН відбувся круглий стіл на тему «Сучасні проблеми та перспективи використання ресурсного потенціалу Західного Полісся».

 

 

 

Перспективи використання ресурсного потенціалу Західного Полісся обговорили учасники круглого столу, який відбувся в Рівному 18.06.2014 у Будинку Вчених з ініціативи Поліського центру агроекології і природокористування та адаптації аграрного виробництва до змін клімату Інституту агроекології і природокористування НААН.

 

Рівненщина – це дотаційна область, однак вона має величезний ресурсний потенціал, у сучасних соціально-економічних умовах вкрай важливо знайти раціональні шляхи його використання для розвитку краю, – наголосив керівник Поліського центру, доктор економічних наук Микола Шершун.

 

У роботі круглого столу взяли участь науковці, представники влади, провідні фахівці Інститут агроекології та природокористування НААН, зацікавлені у зростанні ресурсного потенціалу Рівненського Полісся та розвитку місцевих відновлювальних джерел енергії.

 

Поліська земля багата ресурсами, і завдання для науковців – розробити дієві рекомендації щодо їх раціонального використання, – зазначив академік НААН, доктор економічних наук Орест Фурдичко, – наше засідання круглого столу – це початок наукового дослідження Поліського регіону, вироблення пропозицій для професійної науки щодо напрямів досліджень його ресурсів.

 

У своїх пленарних виступах науковці піднімали питання використання земельних ресурсів Рівненського Полісся, впровадження органічного землеробства на Полісся, механізмів реабілітації промислово-вироблених торфовищ, вирощування енергетичних культур на Поліссі, перспективи розвитку сільського, зеленого туризму, впливу кліматичних змін на агроекологічну характеристику Західного Полісся та інші.

 

За результатами своєї роботи науковці виробили низку рекомендацій. Зокрема, пропонується провести детальну ревізію стану земельних ресурсів Західного Полісся та обґрунтувати шляхи їх раціонального та ефективного використання.

 

На проблемі використання земельних ресурсів зосередилася у своїй доповіді начальник Головного управління Держземагентства  в Рівненській області, науковий співробітник Поліського центру Світлана Богатирчук-Кривко. Вона наголосила, що нині необхідно провести обстеження ґрунтів щодо стану їх радіаційного забруднення, для аналізу щодо їх можливого подальшого використання. І таку роботу може провести Інститут агроекології і природокористування на замовлення обласної влади і за кошти Державного бюджету. Ця питання зацікавило заступника голови обласної ради Степана Павлюка. Який в свою чергу запропонував науковцям зробити наукові розробки для відновлення порушених внаслідок незаконного видобутку бурштину земель, поновлення лісових насаджень на цих територіях тощо.