Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Круглий стіл молодих вчених «Перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва України в умовах Європейського “Зеленого курсу”».

17 листопада 2022 року Спілка молодих вчених Інституту агроекології і природокористування НААН ініціювала проведення круглого столу «Перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва України в умовах Європейського “Зеленого курсу”».

На засіданні молоді науковці обговорювали актуальні питання щодо впровадження Європейського «Зеленого курсу», а також було окреслено його ключові стратегії для країн ЄС. Ці стратегії зосереджені не тільки на енергетичному секторі, а також на сільському господарстві, транспорті, сталому промисловому розвитку та ін.

Україна також приймає виклики Європейського «Зеленого курсу». Тому дискусія точилася навколо сучасних проблеми сільського господарства України в умовах повномасштабної військової агресії російської федерації, а також пошуку шляхів вирішення сучасних викликів в рамках процесу євроінтеграції.

За результатами заслуханих доповідей та їх обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність переходу нашої країни до Європейського «Зеленого курсу». Проте цей перехід буде супроводжуватись певними викликами: жорсткішими вимогами ЄС до екологічності товарів, послуг та моделі соціально-економічного розвитку, а також незадовільним станом справ у відповідних сферах розвитку в Україні (в першу чергу – екологічності в енергетиці, промисловості, сільському господарстві, транспорті). Не дивлячись на це, Україна має всі шанси успішно імплементувати стратегії «Зеленого курсу» в ваше сьогодення.