тел. +38 (044) 526-92-21 | e-mail: agroecologynaan@gmail.com

У 2018 р. розпочалась робота над виконанням  великого міжнародного проекту ГЕФ/ЮНЕП, підготовка якого відбувалась впродовж останніх 4-х років: Шлях до створення міжнародної системи менеджменту азоту «Towards the Establishment of an International Nitrogen Management System» (INMS).

Наукове керівництво проектом проводить Програма ООН з охорони навколишнього природного середовища (ЮНЕП), головною організацією є Центр екології та гідрології (Велика Британія). На засіданні були присутні 126 учасників з 32 країн, що представляють усі континенти.

https://agroeco.org.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_20180419_111Uchasnyky-INMS-Proektu.jpg

Партнерами INMS Проекту зі Східної Європи є: Одеський національний університет ім. Мечникова «ODESSA NATIONAL I. I. MECHNIKOV UNIVERSITY» (ONU) та Інститут агроекології і природокористування НААН «INSTITUTE OF AGROECOLOGY and ENVIRONMENTAL MANAGEMENT» (IAEM) NAAS.

15 – 19 квітня 2018 р. у місті Единбург (Шотландія) відбулось  Пленарне засідання у рамках INMS Проекту. Від України на засіданні були присутні д.с.-г.н., професор Моклячук Л.І. та Ph.D. Мединець С.В., які виступили з доповіддю на тему: Східноєвропейський демонстраційний регіон. План діяльності у 2018р. «Eastern Europe Demonstration Region Planned activities for 2018».

  На засіданні було задекларовано, що Проект є платформою для покращення  співробітництва у науці і політиці країн світу Також було визначено основні цілі INMS Проекту. Побудова міжнародної системи менеджменту азоту дасть можливість:

  • пом’якшення впливу змін клімату та адаптації до цих змін за рахунок розвитку зеленого економіки та сільського господарства;
  • розроблення Глобальної оцінки вигод та загроз антропогенного впливу впродовж усього азотного циклу поліпшить керівництво потоками азоту впродовж усього азотного циклу;
  • розроблення сценаріїв управління азотним циклом продемонструє виклики, які постануть перед людством у разі ігнорування проблеми активного азоту, щодо зміни клімату, втрати біорізноманіття, деградації ґрунтів,   забруднення атмосферного повітря та природних водойм тощо.

http://www.inms.international/

Л.І. Моклячук