Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

Екологоорієнтовані підходи відновлення техногенно забруднених територій і створення сталих екосистем

Співробітники відділу радіоекології і дистанційного зондування ландшафтів долучилися до написання колективної монографії Полтавського відділення академії наук технологічної кібернетики України «Екологоорієнтовані підходи відновлення техногенно забруднених територій і створення сталих екосистем», а саме розділу 4. «Інноваційні екологоорієнтовані підходи у відновленні техногенно забруднених територій і розвитку сільських територій», підрозділів 4.1. «Застосування інформаційної технології для оцінки формування рослинно-мікробних комплексів у продуктивних агроценозах» (Адамчук-Чала Н. І.) та 4.7. «Реабілітація радіоактивно забруднених земель Українського Полісся» (Чоботько Г. М., Кучма М. Д., Райчук Л. А., Швиденко І. К., Тараріко М. Ю., Уманський М. С.). Монографія вийшла в електронному форматі у квітні поточного року. Друкований варіант заплановано видати згодом.

У колективній монографії викладено результати досліджень щодо відновлення техногенно забруднених територій і створення сталих екосистем. Розглянуто проблеми та перспективи екологізації сільськогосподарського виробництва для відтворення сталих екосистем. Розкрито питання ефективного використання природно-ресурсного потенціалу сільських територій у контексті екологізації та енергозбереження. Наведено напрями та підходи щодо збереження та відновлення природно-ресурсного потенціалу сільських територій. Досліджено інноваційні екологоорієнтовані підходи у відновленні техногенно забруднених територій і розвитку сільських територій.

Монографія розрахована на науковців, викладачів, керівників і спеціалістів органів державного управління, фахівців агроформувань, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями відновлення техногенно забруднених територій і створення сталих екосистем.

 

Екологоорієнтовані підходи відновлення техногенно забруднених територій і створення сталих екосистем : колективна монографія ; за заг. ред. Т. О. Чайки. Полтава : Видавництво ПП «Астрая», 2022. 452 с.