Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

ДОЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ ― В НОВОМУ СКЛАДІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ…

17 жовтня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон щодо уточнення положень про Конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України.

18 жовтня 2023 року в приміщенні УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16) відбувся (запланований заздалегідь) Міжнародний круглий стіл з обговорення основних положень цього Закону, організований Центром політико-правових реформ (ЦППР) за участю Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

Оскільки, чинний склад суддів КСУ під політичним впливом монобільшості паралізував розгляд наявного (з 13 листопада 2019 р.) в КСУ подання народних депутатів щодо офіційного тлумачення положень «земельних» статей 13 і 14 Конституції України та ― відповідності Основному Закону України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», за яким з 1 січня 2024 р. вступає в сили норма: «до 10 тис га. угідь ― в одні руки (також юридичним особам)…, організаторами було запрошено до заходу працівника нашого Інституту, відомого в Україні вченого і практика ― Олександера Коваліва, доктора економічних наук, головного наукового співробітника, який впродовж останніх років проявив досить активну наукову і громадянську загальнонаціональну позицію стосовно врегулювання наявних проблем ― за участі КСУ.

Зокрема, на круглому столі Ковалів наголосив на вимогах професійного володіння претендентами на посаду суддів Конституційного Суду України ― знаннями сутності чинних конституційних норм стосовно землі та її природних ресурсів як природних об’єктів абсолютного права власності (володіння, користування і розпорядження) Українського народу ― основного національного багатства, що перебуває під особливою охороною держави» і, які (норми), нажаль, ― до цього часу не працюють на практиці…

Важливо, що обговорення носило конструктивний багатоплановий характер і розкрило ряд інших особливостей сьогодення та шляхи врегулювання наявних проблем, які прискорюватимуть наше стремління ― до Європейського Союзу.