Наша адреса

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12

тел./факс.

+380 (44) 526-23-38

Наш Email

agroecologynaan@gmail.com

День поля – 2023 «Перспективи комплексного використання сортового ресурсу зернових колосових культур, картоплі та лікарських рослин»

27 червня 2023 року на базі Виставково-інноваційного центру НААН України (село Ксаверівка Друга, Васильківський район, Київська область) відбувся День поля: «Перспективи комплексного використання сортового ресурсу зернових колосових культур, картоплі та лікарських рослин». Із вступним словом виступив Президент НААН Ярослав Гадзало та Віце-президент НААН Микола Роїк. Присутніми на заході були представники від Президії НААН Віце-президент НААН Анатолій ЗАРИШНЯК, головний вчений секретар НААН Валерій АДАМЧУК, академік секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН Віктор КАМІНСЬКИЙ, а також представники Інститутів та науковці.

У програмі заходу – огляд демонстраційних полігонів із представленням досягнень вітчизняної селекції озимих та ярих зернових колосових культур та лікарських рослин, виступи провідних науковців у галузі селекції, оцінка новітніх досягнень у селекції вітчизняних сортів та шляхи розкриття їх всебічного потенціалу. Від Інституту агроекології і природокористування НААН у заході взяли участь директор, академік НААН Оксана ДРЕБОТ, заступник директора з наукової роботи та інноваційного розвитку Марія ВИСОЧАНСЬКА, завідувач відділу агроекології і біобезпеки Олександр БОЦУЛА, заступник завідувача відділу агроекології і біобезпеки Євгенія ТКАЧ, завідувач сектору розвитку сільських територій Надія ПАЛАПА.

Директор Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН к.с.-г.н. Олексій УСТИМЕНКО, заступник директора з наукової роботи Людмила ГЛУЩЕНКО та завідувач відділу селекції та насінництва Наталія КУЦЕНКО представили сортовий ресурс лікарських рослин: ромашка лікарська, м’ята, нагідки, подорожник звичайний, оман, гісоп та інші.

Наталія КУЦЕНКО наголосила, що поглиблене вивчення потенціалу нових видів ефіроолійних та лікарських культур, їх біорізноманіття та технологій вирощування дасть можливість розвивати таку перспективну нішу в Україні як вирощування лікарської сировини з урахуванням енерго- і ресурсозбереження та отримання екологічно безпечної продукції на рівні міжнародних стандартів.